AR (Augmented Reality – доповнена реальність) — це технологія, за допомогою якої тривимірні віртуальні об’єкти проектуються в нашому реальному світі.

 

1. Вже використовується, а я не знаю

Гаджети замінили дітям велику кількість активних заняття, від малювання

пензликом і обчислення, до живого спілкування з друзями. В результаті

чого, діти багато часу сидять за телефонами в інтернеті

і в додатках, все більше прив’язуючись до них.

Але що, якщо телефон можна використовувати для збільшення продуктивності дитини при вивченні мови? Не повністю зануривши його туди, а лише частково, підігріваючи інтерес за рахунок того, що може дати доповнена реальність.

Технології стрімко змінюють все навколо. Якщо раніше для читання, або для малювання був потрібен лише папір та олівці, то зараз потрібно мати під рукою гаджет, щоб подивитися як малюнок виглядає в 3D варіанті. І я зараз не тільки про розмальовки.

AR активно застосовується в таких предметах, як фізика, біологія, анатомія і географія, де сторінку підручника краще один раз оживити і зрозуміти, ніж сто разів прочитати і не зрозуміти. Можна побачити своїми очима як взаємодіють в природному середовищі живі мікроорганізми, що мешкають на нашій планеті, подивитися гулящих по глобусу рідкісних птахів і тварин і дізнатися де саме вони живуть, ініціювати і випробувати на собі роботу закону тяжіння, силу тертя і інерцію.

Найбільш цікавим прикладом використання AR є програвання казок прямо на сторінках книжок. Додаємо сюди ще професійне озвучування персонажів, читання віршів і наша змішана реальність дозволяє дітям відтворити і відчути історію усіма почуттями сприйняття. Персонажі з яскравим дизайном створюють ефект «Вау» та прекрасно доповнюють читання книжки. І найголовніше, дитина як і раніше читає книгу, а не дивиться мультфільм в телевізорі.

    2. Яка користь у AR?

Збільшує ефективність запам’ятовування

Фактично AR дозволяє змоделювати найкращі умови для отримання нових знань, а особливо — для навчання дітей, підлітків та молоді. Ні для кого не секрет, що наш мозок більше намагається запам’ятовувати ту інформацію, яка була отримана в повному обсязі, задіюючи багато рецептори сприйняття, а саме: аудіальний, візуальний і кінестетичний.

Прочитавши назву рідкісної тварини і побачивши його на зображенні дитина швидше за все не запам’ятає його з першого разу. Однак, якщо він побачить тварину, як вона займається поїданням їжі в вольєрі в зоопарку, а також почує її звуки, то тут набагато більше шансів через час згадати його назву. Діти також більш емоційні, ніж дорослі, і інформація краще запам’ятовується, якщо має прив’язку до емоцій.

Приклад: візьмемо нашу розробку з AR — картки для вивчення алфавіту, а також класичні картки, які можна купити де завгодно і порівняємо їх.

  • є транскрипція
  • бачиш яскраву 3D анімацію зображення і букви
  • чуєш правильну вимову букви і слова (транскрипція не потрібна)
  • звук об’єкта
  • переклад на українську мову при торканні екрану
  • є інтерактивні функції в додатку

   Удерживает внимание на 45 %

Технологія викликає величезний інтерес у користувачів. Тут грає роль не тільки той «вау» ефект, який виникає при першому знайомстві з продуктами AR, далі здивування переростає в цікавість, що рухає дитячий ентузіазм. Виникає бажання далі навчатися і взаємодіяти з модельками, переглянути все, що є, адже це свого роду гра, тільки чарівна.

Механіка появи зображення в результаті наведення камери, може бути націлена на мотивацію до дії. Коли умова — це не складна дія, виконавши яку дитина отримає цікаву винагороду, а також від якості його виконання залежить те, як їй представиться об’єкт, тоді з’являється самомотивація і захоплююча каліграфія стає більше, ніж звичайний пропис букв та слів. Коли крім «потрібно» є щось ще, це збільшує зацікавленість.

— «Мама, навіщо мені це писати? — Тому що тобі ж хочеться побачити, що з’явиться на картинці ». Це значно змінює вектор мотивації (від «я повинен» до «я хочу»).

Створюючи продукт ‘Оживаючі Прописи’, ми керувалися саме тим, щоб викликати цікавість у користувача. Заготовлені сценки відтворюються тільки тоді, коли всі літери написані.

Прописи на английском pointpic